stránky Wyrtonu

 Datum: 05. 06. 2020  
   

  Hlavní menu
Hlavní stránka
Historie kapely
Obsazení
Kalendář akcí
Fotogalerie
Diskografie
Videa
Návštěvní kniha
Profil na Bandzone.cz

About Wyrton in English

  Kontakt
Barták Filip tel:604 614 238 email:bartakfilip@seznam.cz

  Wyrton - minipřehrávač
miniprehravac

  Anketa
Máte radši bluegrass:

s českými texty
10903 (10903 hl.)
s anglickými texty
7404 (7404 hl.)

Celkem hlasovalo: 18307


  Navštivte taky

Bluegrass CZ - web o muzice a lidech kolem

  Kniha návštěv

Wyrton 2020

* Banjo Jamboree 2006

Vydáno dne 26. 06. 2006 (8535 přečtení)

BJ 2006Festival Banjo Jamboree je nejstarším bluegrassovým festivalem v Evropě a je tak i celkem prestižní záležitostí. Nejen proto jsme byli moc vděční, že jsme s Wyrtonem dostali důvěru a mohli si zde zahrát. Festival se už několikátým rokem koná v Čáslavi v místním letním kině spojeným s koupalištěm v části zvané Vodranty. Tato kombinace je zárukou výborného prostředí a skvělé atmosféry nejen pro fanoušky bluegrassu, ale i pro samotné účinkující. Prosluněný sobotní den jsme mohli strávit u vody a sem tam si odskočit na vystoupení kapely, která nás z programu zajímala.

A vybírat bylo opravdu z čeho. Oba dny byly napěchovány tím nejlepším, co z českého bluegrassu můžete slyšet. Nechyběly ani zahraniční hvězdy ze zámoří i ze Slovenska. V pátek jsme jako první vystoupili my s Wyrtonem a musím říct, že se hrálo velmi dobře. Takové obecenstvo bych si přál na všech akcích. Diváci reagující potleskem na sóla i na zajímavé vokální výkony se opravdu nedají vidět všude. To vše ještě za podpory výborného zvukaře Roberta Hüttla.

BJ 2006 Hned po nás se na pódium vyhouplo strojově přesné trio Petr Brandejs Band a po nich nastoupil jako vždy úžasný Monogram. Ti ukázali všem, proč se právě oni pyšní titulem nejlepší instrumentální skupina roku. Následoval skvěle sezpívaný Dessert a mladá skupina Křeni s obměněnou sestavou (teda chlapci, vám to opravdu hraje). Ještě než se na pódiu objevila první zámořská bomba, měli jsme možnost shlédnout vystoupení skupin Sunny Side a Sváťa Kotas Band. Tou rozbuškou večera byla americká skupina Tennessee Gentlemen. Neuvěřitelně vysoký tenor hlavního zpěváka a kytaristy Doyle Catrona a výborná mandolína Rickyho Reece mě opravdu posadily na lavičku a nechaly tak naslouchajícího celému vystoupení s vážným zaujetím. Mým subjektivním názorem bych je přirovnal k dynamickým kapelám Seldom Scene a Country Gentlemen. Chvílemi jsem slyšel i podobnost hlasu Bobbyho Osborna. Opravdu skvělý zážitek. Zbytek noci už pak zajistil oblíbený Cop. Ačkoli ten není zrovna mým šálkem kávy, musím uznat, že tah na bránu mají a umí zaujmout široké obecenstvo.

Druhý den začal už v 10.15 hod. vystoupením čtyř vítězů předkol Banjo Jamboree kapel Burizon, Báry, Funny Grass a Podjezd. Do odpoledního programu se probojovala skupina Funny Grass a myslím, že o této skupině ještě do budoucna uslyšíme. Odpolední program začal v 13.00 hod. skupinou Goodwill, kterou já osobně mám hodně rád. Jedná se o mladé muzikanty a všichni na svůj nástroj hrají bravurně a i celkově to má opravdu šťávu. Vystoupení Albumu, vítěze předkol BJ a Honzy Bicana jsem bohužel promeškal, tudíž nemohu referovat. Dorazil jsem až na rozjeté Poutníky a poté už jsme mohli shlédnout v akci Lussatian Grass a Drive.

BJ 2006 Druhou polovinu sobotního programu zahájil pokus o překonání rekordu v počtu banjistů společně hrajících stejnou skladbu (Cripple Creek a Foggy Mountain Breakdown). Bohužel se letos rekord překonat nepodařilo. Letošních 57 banjistů oproti loňskému pokusu zaostalo o 9 muzikantů. I tak to byl dost povedený jam sessionový banjostroj. Pak už nastoupila kapela hvězd sestavená z vítězů (za jejich nepřítomnosti jejich zástupců z dalšího umístění) ankety BJ o nejlepší bluegrassové instrumentalisty roku. Hvězdný podvečer tak mohl pokračovat skupinami Vabank Unit, Meantime (Slovensko), Black Jack, Modrotisk a BG Cwrkot. Roll´s Boys nás zavalil hutným bluegrassovým výkonem a na lehčí notu nás naladil Petr Kůs a Fámy, kteří svým příjemným vystoupením navnadili na další zámořskou hvězdu banjistu Rona Rigsbyho z USA. Ten se svou doprovodnou bluegrassovou skupinou (Ralph Shut - kytara, Tomáš Dvořák - mandolína, Pepa Malina - housle a Sváťa Štěpánková - kontrabas) spustili další porci výživného bluegrassu. Celý festival zakončil dokonalý Reliéf.

Festival moderovali střídavě Pavel "Brandy" Brandejs, Ondra Holoubek a Martin Stehlík. Oba dva dny pokračovaly až do ranních hodin za zvuků několika sejšnovacích skupinek. Přiznám se, že jsem zvládnul jen ten první den, kdy jsem opravdu nespal a hrál, kde jsem mohl. Po skončení programu druhého dne jsem se dostal do agónie a nebyl jsem už schopen reagovat. Tudíž jsem byl rád, že jsem se dostal díky mé partnerce domů do Kolína do postele.

Každopádně se omlouvám, jestli jsem přehodil pořadí některých skupin, opravdu jsem si to nezaznamenával, jak jdou po sobě. To však nic nemění na tom, že se Banjo Jamboree 2006 opravdu vydařilo a už se těšíme na další ročník. Děkujeme všem, co se na přípravě tohoto festivalu podílejí. Ať žije bluegrass!!!

[Akt. známka: 0,14 / Počet hlasů: 7] 1 2 3 4 5

Celý článek | Autor: administrator | Počet komentářů: -1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

 
12.09.2019: Žlebská Lhotka fest 2019
19.10.2019 proběhne již pátý ročník festivalu Žlebská Lhotka fest, kde se kromě Wyrtonu představí legendární Spolektiv, folkový Strunovrat a mladičká písničkářka Sabina Uxová. Jste srdečně zváni!

25.11.2017: Wyrton v plné palbě
Přátelé, kamarádi,
je tady starý dobrý Wyrton! Jak jste určitě v tomto roce zaznamenali, hráli jsme s náhradním banjistou Patrikem Klčem. Tento skvělý mladý muzikant nám vytrhl velký trn z paty, když naprosto úžasně zaskočil za našeho skalního banjistu Filipa Bartáka, který kvůli zdravotním indispozicím musel kapelu na sezónu opustit. To už je minulostí, Filip je zpět! Celý rok studoval hudební teorii a teď nám všem ukáže, že se dá hudba hrát i podle not. Tímto moc děkujeme Patrikovi, že to s námi vydržel a hlavně že nám hodně pomohl. A ty, Filipe, starý brachu, vítej zpátky!!!

17.09.2017: Žlebská Lhotka fest
21.10.2017 proběhne již třetí ročník festivalu Žlebská Lhotka fest, kde se kromě Wyrtonu představí famózní Stráníci s Mírou Ošancem, bluegrassoví dinosauři Brzdaři z Kutné Hory a skvělá folková formace Víťa Troníček trio z Pardubic. Jste srdečně zváni!

Žlebská Lhotka fest

14.03.2017: NÁHRADNÍ BANJISTA
Protože byl banjista Filip nucen v roce 2017 ze zdravotních důvodů položit banjo do kouta, hraje v současnosti Wyrton s náhradním banjistou. Tím se stal Patrik Klčo z Holšic u Zruče nad Sázavou. Po několika zkouškách byl již otestován 9.3.2017 na Saloonu v modrém v Mladé Boleslavi a osvědčil se. Tudíž hurá do nové sezóny. A Filipovi držíme pěsti, ať se brzy vrátí, zdravý a v plné síle!!!

06.11.2016: KOLÍNSKÝ SALOON
V pátek 25.11.2016 se od 20.00 hod. uskuteční v Kolíně již 38. Kolínský Saloon, a to v Divadelním klubu Scapino (Městské divadlo Kolín). Jako host skupiny Wyrton vystoupí tentokrát veselá partička s názvem Fotr a kolektiv, která ve svém repertoáru skvěle interpretuje zejména písničky Jaroslava Ježka. Těšíme se na vás!

Rezervace míst: Honza Roth, tel. 606 514 023.

Saloon

07.08.2016: 25 LET WYRTONU - oslavy
V sobotu 3.9.2016 to vypukne. Od 18 hodin oslavíme na náměstí v Ronově nad Doubravou 25 let, nové CD nám pokřtí Pavlína Jíšová a zahraje i pár dalších hostů. Srdečně všechny zveme!

25 let Wyrtonu

11.03.2016: KOLÍNSKÝ SALOON
V pátek 8.4.2016 se od 20.00 hod. uskuteční v Kolíně již 36 Kolínský Saloon, a to v Divadelním klubu Scapino (Městské divadlo Kolín). Jako host skupiny Wyrton vystoupí tentokrát výborná bluegrassová partička Red Leaf z Úštěku. Těšíme se na vás!

Rezervace míst: Honza Roth, tel. 606 514 023.

Saloon

24.02.2016: 25 LET WYRTONU !
Je to až k nevíře, ale Wyrton oslaví v letošním roce 25 let činnosti. Nebereme to na lehkou váhu, a tak, i když to vypadá v prvním čtvrtletí tohoto roku, že spíme, není tomu tak. Naopak, připravujeme k tomuto významnému výročí nové CD, kde bude i spousta skvělých hostů. Natáčet se začne na konci března 2016. Důležitější informací je ale určitě datum oslav, které připadá na 3. září 2016. Uskuteční se na náměstí v Ronově nad Doubravou, v plánu je spousta skvělých hostů v čele s Pavlínou Jíšovou, která bude i kmotrem výše zmíněného CD. Máte se na co těšit, tohle si prostě nemůžete nechat ujít. Těšíme se na setkání s vámi všemi!

Vaši Wyrtoňáci

Tento web byl vytvořen pomocí redakčního systému phpRS
Layout: Beach - verze 1.1.0