stránky Wyrtonu

 Datum: 05. 06. 2020  
   

  Hlavní menu
Hlavní stránka
Historie kapely
Obsazení
Kalendář akcí
Fotogalerie
Diskografie
Videa
Návštěvní kniha
Profil na Bandzone.cz

About Wyrton in English

  Kontakt
Barták Filip tel:604 614 238 email:bartakfilip@seznam.cz

  Wyrton - minipřehrávač
miniprehravac

  Anketa
Máte radši bluegrass:

s českými texty
10903 (10903 hl.)
s anglickými texty
7404 (7404 hl.)

Celkem hlasovalo: 18307


  Navštivte taky

Bluegrass CZ - web o muzice a lidech kolem

  Kniha návštěv

Wyrton 2020

* EWOB in France 2007

Vydáno dne 13. 08. 2007 (7922 přečtení)

 příjezd do La Roche-sur-Foron Evropský bluegrassový festival EWOB in France se letos již podruhé uskutečnil v malebném prostředí francouzského alpského městečka La Roche-sur-Foron. Nutno podotknout, že po několika změnách místa konání (Kolín, Hradec nad Moravicí, Vöhringen) se tento festival ukotvil na krásném místě. Nádherná krajina skýtající výhled na alpské panorama nás přivítala už při příjezdu na místo dění, ale co nás čekalo potom, to jsme opravdu nečekali. Skvělá organizace, příjemná atmosféra a hlavně početné publikum, to byl letošní ročník EWOB in France! Festival se konal od 3.8. do 5.8. 2007 a vystupovalo zde okolo třiceti bluegrassových kapel z celé Evropy včetně jednoho moc příjemného hosta z USA.

 Wyrton na pódiu Wyrton přišel na řadu v sobotu od 13.00 hod. a před postupně se zaplňujícím publikem podal svůj standardní výkon. Tentokrát byl mluvený projev našeho českého spíkra Filipa doplněn o překlad do angličtiny (místy i hebrejštiny:-) a vystoupení mělo úspěch. Ačkoli jsme nedbali na skutečnost, že v hledišti sedí dvanáct bedlivě pozorujících a poslouchajících porotců, kteří na základě deseti kategorií (vokály, aranže, instrumentální technika, oblečení atd.) hodnotili úroveň kapel, přesto nás příjemně překvapilo celkové šesté místo v konkurenci 24 hodnocených kapel z celé Evropy.

Pivečka Festival samotný začal v pátek vystoupením nesoutěžících hostů. Kromě loňského vítěze Bluegrass Stuff z Itálie a francouzských komediálních mazlíčků Zip Code 2025 mě asi nejvíce zaujal host z USA Hickory project. Nejen výborný mandolínista Anthony Hannigan, ale hlavně šmrnc celé kapely byl hezkým zakončením pátečního dne. Největším překvapením pro mě ale byla vysoká návštěvnost akce. Troufám si tvrdit, že v noci na hlavní taháky festivalu se tu už pohybovaly ne stovky, ale tisíce lidí.

 U ledovce V sobotu se začalo hrát v 11.30, kdy to na pódiu spustilo slovenské Šídlo. Další kapely včetně Wyrtonu odehrály své půlhodinové sety a hrálo se až do půlnoci. V neděli pokračoval festival až do ukončení v 18.00 hod., kterému jsme už nebyli přítomni. Vidina přírodních krás místních alp nás kompletně pohltila, proto jsme vyrazili směrem k domovu dříve, abychom stihli zdolat alespoň nějaký alpský vrchol. Nakonec jsme vyšplhali až k ledovci Glacier des Bossons, kde byla příjemná restaurace, ve které jsme se posilnili tekutinami na zpátečný pochod.

Dojem z pohodové zpáteční cesty přes Švýcarsko a Německo nám nakonec zkazili až za přechodem do Čech čeští policisté, kteří nám dokázali, že k policii dnes snad vezmou opravdu každého. Každopádně jsme prožili moc vydařený víkend a už se těšíme na další podobně vydařenou akci.

Fotky z akce najdete ZDE.

[Akt. známka: 0,13 / Počet hlasů: 8] 1 2 3 4 5

Celý článek | Autor: administrator | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

 
12.09.2019: Žlebská Lhotka fest 2019
19.10.2019 proběhne již pátý ročník festivalu Žlebská Lhotka fest, kde se kromě Wyrtonu představí legendární Spolektiv, folkový Strunovrat a mladičká písničkářka Sabina Uxová. Jste srdečně zváni!

25.11.2017: Wyrton v plné palbě
Přátelé, kamarádi,
je tady starý dobrý Wyrton! Jak jste určitě v tomto roce zaznamenali, hráli jsme s náhradním banjistou Patrikem Klčem. Tento skvělý mladý muzikant nám vytrhl velký trn z paty, když naprosto úžasně zaskočil za našeho skalního banjistu Filipa Bartáka, který kvůli zdravotním indispozicím musel kapelu na sezónu opustit. To už je minulostí, Filip je zpět! Celý rok studoval hudební teorii a teď nám všem ukáže, že se dá hudba hrát i podle not. Tímto moc děkujeme Patrikovi, že to s námi vydržel a hlavně že nám hodně pomohl. A ty, Filipe, starý brachu, vítej zpátky!!!

17.09.2017: Žlebská Lhotka fest
21.10.2017 proběhne již třetí ročník festivalu Žlebská Lhotka fest, kde se kromě Wyrtonu představí famózní Stráníci s Mírou Ošancem, bluegrassoví dinosauři Brzdaři z Kutné Hory a skvělá folková formace Víťa Troníček trio z Pardubic. Jste srdečně zváni!

Žlebská Lhotka fest

14.03.2017: NÁHRADNÍ BANJISTA
Protože byl banjista Filip nucen v roce 2017 ze zdravotních důvodů položit banjo do kouta, hraje v současnosti Wyrton s náhradním banjistou. Tím se stal Patrik Klčo z Holšic u Zruče nad Sázavou. Po několika zkouškách byl již otestován 9.3.2017 na Saloonu v modrém v Mladé Boleslavi a osvědčil se. Tudíž hurá do nové sezóny. A Filipovi držíme pěsti, ať se brzy vrátí, zdravý a v plné síle!!!

06.11.2016: KOLÍNSKÝ SALOON
V pátek 25.11.2016 se od 20.00 hod. uskuteční v Kolíně již 38. Kolínský Saloon, a to v Divadelním klubu Scapino (Městské divadlo Kolín). Jako host skupiny Wyrton vystoupí tentokrát veselá partička s názvem Fotr a kolektiv, která ve svém repertoáru skvěle interpretuje zejména písničky Jaroslava Ježka. Těšíme se na vás!

Rezervace míst: Honza Roth, tel. 606 514 023.

Saloon

07.08.2016: 25 LET WYRTONU - oslavy
V sobotu 3.9.2016 to vypukne. Od 18 hodin oslavíme na náměstí v Ronově nad Doubravou 25 let, nové CD nám pokřtí Pavlína Jíšová a zahraje i pár dalších hostů. Srdečně všechny zveme!

25 let Wyrtonu

11.03.2016: KOLÍNSKÝ SALOON
V pátek 8.4.2016 se od 20.00 hod. uskuteční v Kolíně již 36 Kolínský Saloon, a to v Divadelním klubu Scapino (Městské divadlo Kolín). Jako host skupiny Wyrton vystoupí tentokrát výborná bluegrassová partička Red Leaf z Úštěku. Těšíme se na vás!

Rezervace míst: Honza Roth, tel. 606 514 023.

Saloon

24.02.2016: 25 LET WYRTONU !
Je to až k nevíře, ale Wyrton oslaví v letošním roce 25 let činnosti. Nebereme to na lehkou váhu, a tak, i když to vypadá v prvním čtvrtletí tohoto roku, že spíme, není tomu tak. Naopak, připravujeme k tomuto významnému výročí nové CD, kde bude i spousta skvělých hostů. Natáčet se začne na konci března 2016. Důležitější informací je ale určitě datum oslav, které připadá na 3. září 2016. Uskuteční se na náměstí v Ronově nad Doubravou, v plánu je spousta skvělých hostů v čele s Pavlínou Jíšovou, která bude i kmotrem výše zmíněného CD. Máte se na co těšit, tohle si prostě nemůžete nechat ujít. Těšíme se na setkání s vámi všemi!

Vaši Wyrtoňáci

Tento web byl vytvořen pomocí redakčního systému phpRS
Layout: Beach - verze 1.1.0